بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۴:۱۲
سازه های شیشه ای کاربردی برای داخل ساختمان ها کدامند ؟

سازه های شیشه ای کاربردی برای داخل ساختمان ها کدامند ؟

پارتیشن های اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از بهترین دیوارهای جداسازی به شمار می رود که انواع متفاوتی دارد. شما پیش از اینکه پارتیشن شیشه ای را نصب کنید باید اندازه های محیط مورد نظر خود را به خوبی اندازه گیری کنید و همچنین نوع مورد نظر خود را هم انتخاب کنید. یراق آلاتی که در پارتیشن شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند متنوع می باشند و شما اگر می خواهید این پارتیشن های شیشه ای را برای محیط مورد نظر خود خریداری کنید باید با یراق آلات آن به خوبی آشنایی داشته باشید. برای اینکه اطلاعات شما در مورد این یراق آلات بیشتر شود در ادامه برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد افزایش پیدا کند.

اجرای پارتیشن شیشه ای در چه مکان هایی مناسب است ؟

بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که نصب پارتیشن شیشه ای تنها در فضاهای اداری و تجاری می باشد و در فضاهای دیگر نمی توانند آن را نصب کنند. در واقع این دسته از افراد باید بدانند که نصب پارتیشن های شیشه ای در بسیاری از فضاهای دیگر هم انجام می شود و به همین دلیل معماران و طراحان داخلی در پروژه های بسیار زیادی از آن استفاده می کنند. برخی از این فضاها عبارت می باشند از :

 

 1. جداسازی فضای اتاق و سرویس بهداشتی :

یکی از مهمترین کاربرد ها و پروژه هایی که از پارتیشن شیشه ای استفاده می شود برای جداسازی فضای اتاق و سرویس بهداشتی می باشد. برخی از کسانی که می خواهند اتاق خواب لوکس و زیبایی داشته باشند از این پروژه در اتاق خواب خود استفاده می کنند البته می توانند شیشه های خود را به رنگ مات انتخاب کنند و یا اینکه از پرده استفاده کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از فضای اتاق خواب خود راضی نیستید می تواند از این پارتیشن ها استفاده کنید تا فضای مورد نظر شما را زیباتر می کند.

 

در پروژه ساختارهای سازمانی باید به درب هایی که در پارتیشن های اداری مورد استفاده قرار می گیرد توجه بسیاری داشته باشیم، به همین دلیل باید در هنگام خریداری این پارتیشن ها به کسانی که می خواهند آنها را برای شما تولید کنند، تعداد درب هایی که می خواهید در این نوع پارتیشن داشته باشید را سفارش دهید.

 1. استخر :

یکی دیگر از فضاهایی که پارتیشن شیشه ای آن فضا را زیباتر می کند و به عنوان یکی از بهترین پروژه های ساختمانی می توانید از آن استفاده کنید برای استخرها می باشد. برخی از ساختمان ها دارای استخر می باشند و برای اینکه فضای آنها را زیباتر کنند از این پارتیشن ها استفاده می کنند.

 

 1. حمام :

یکی دیگر از مکان هایی که با نصب پارتیشن شیشه ای بزرگنمایی بیشتری خواهد داشت حمام است. بیشتر کسانی که می خواهند فضای حمام خود را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهند از این پارتیشن ها استفاده می کنند. در واقع بسیاری از افرادی که جمام کوچکی دارند با این شیشه ها می توانند فضای حمام خود را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهند. یکی از مهمترین مزیت هایی که پارتیشن های شیشه ای در حمام دارد این است که فضای دستشویی و حمام را جدا می کند. از آنجایی که شیشه های مات هم وجود دارد شما می توانید نوع مات آن را در حمام خود استفاده کنید.

 

 1. ساختارهای سازمانی :

آزادی عملی که در ساختارهای سازمانی وجود دارد بسیار مهم می باشد و به همین دلیل امروزه در سازمان های بسیاری پارتیشن شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. در پروژه ساختارهای سازمانی باید به درب هایی که در پارتیشن های اداری مورد استفاده قرار می گیرد توجه بسیاری داشته باشیم، به همین دلیل باید در هنگام خریداری این پارتیشن ها به کسانی که می خواهند آنها را برای شما تولید کنند، تعداد درب هایی که می خواهید در این نوع پارتیشن داشته باشید را سفارش دهید. باز و بسته شدن این درب ها اهمیت بسیاری دارد، چرا که در سازمان های اداری رفت و آمد زیادی وجود دارد و به همین دلیل بهتر است باز و بسته شدن درب ها به آسانی انجام شود.

 

خرید پارتیشن شیشه ای

به طور کلی پارتیشن های شیشه ای یک انتخاب مقول برای شرکت هایی است که می خواهند از فضای باز محیط استفاده مناسب بکنند . پارتیشن شیشه ضمن حفظ سطح کلاس کاری شرکت باعث می گردد جای هر کسی مشخص باشد و بدون هزینه اضافی برای ساخت یک دیوار یا اتاق دیگر تنها با چند بست و شیشه می توانید از فضا به درستی استفاده کنید .

 

شیشه حمام

شیشه از جمله بهترین بخش های کاربردی و زیبایی در حمام به شمار می رود که امروزه افراد بسیار زیادی از شیشه های حمام متنوع استفاده می کنند تا زیبایی حمام خود را افزایش دهند. در واقع از آنجایی که تنوع مدل های شیشه بسیار زیاد می باشد، مشتریان می توانند هر یک از آنها را که مایل هستند را انتخاب و در حمام خود آن را نصب نمایند.

 

 

انواع شیشه حمام  و نحوه اجرای آنها

 همانطوری که می دانید شیشه دارای انواع متعددی می باشد و هر یک از آنها برای مکان های خاصی مورد استفاده می باشد، بنابراین شما در صورتی که هر یک از آنها را که می خواهید مورد استفاده قرار دهید باید در مورد کاربرد و نحوه اجرای آنها اطلاعات بیشتری داشته باشید .

 

بسیاری از کسانی که حمام هایشان در فضای کوچک طراحی شده است ، می توانند از این نوع شیشه های مخصوص دور حمام استفاده کنند. شیشه های که فریم دار هستند البته انتخاب بسیار مناسب تری می باشند که در نوع ریلی آن شیشه ها به طور کامل فریم دار هستند. از آنجایی که امروزه زیبایی و لوکس بودن رد هر خانه ای بسیار مهم می باشد، باید بدانید که شیشه های ریلی انتخاب مناسبی برای مشا به شمار می رود.

 

عموما شیشه هایی که در این نوع از شیشه حمام به کار می رود 10 میل می باشد و همچنین یراق آلاتی که در آنها به کار می رود هم بسیار خاص و ویژه هستند. شست و شوی حمام با وجود این یراق آلات بسیار آسان تر می شود و شما به راحتی از آنها می توانید استفاده کنید.

 

یکی دیگر از انواع شیشه های مخصوص حمام که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد نوع لولایی آن می باشد. این شیه ها هم به صورت 10 میل تولید می شوند و باز و بسته شدن آنها به صورت لولایی است و شما مانند شیشه های دیگر باید آنها را باز و بسته کنید. در واقع باید بدانید که مزیت استفاده از شیشه های ریلی نسبت به استفاده از شیشه های لولایی بیشتر ست، ولی با این وجود افراد زیاد هستند که از این نوع شیشه ها استفاده می کنند.

 

 نکاتی در نصب انواع شیشه های حمامی

برای نصب شیشه حمام و انواع آن باید برخی از نکات بسیار جدی گرفته شود تا شیشه ها به خوبی نصب شود. نصاب هایی که در شرکت ایمن در فعالیت می کنند، بدون شک با تمامی مراحل نصب شیشه های حمام آشنایی دارند و به همین دلیل  به بهترین نحو ممکن شیشه ها را نصب می کنند. برخی از نکات بسیار مهمی که در نصب کردن شیشه ای حمام وجود دارد و شما هم می توانید از آنها اطلاعات داشت باشید عبارت می باشد از :

 1. آب بندی 

یکی از مهمترین نکاتی که در نصب شیشه حمامی وجود دارد و نصاب های شرکت به این مورد توجه بسیاری خواهند داشت، این است که شیشه ها را به درستی آب بندی می کنند، در واقع اگر شیشه ها به خوبی آب بندی نشود خطرات زیادی را در پی دارد، به همین دلیل شما بدون شک به تنهای نمی توانید آنها را آب بندی کنید و برای این کار بهتر است از نصاب های شرکت کمک بگیرید، چرا که آنها تخصص بیشتری در این مورد دارند و به خوبی می توانند مرحله آب بندی شیشه ها را انجام دهند.

 

 1. یراق آلات با کیفیت

از دیگر نکاتی که در نصب شیشه دقت بسیاری نیاز دارد، این است که کیفیت متریال ها و یراق آلاتی که در شیشه های حمام به کار می رود بسیار مناسب و عالی باشد. در واقع باید بدانید اگر کیفیت یراق آلات مناسب نباشد امکان دارد که عمر آنها کمتر شود و در برابر قرار گرفتن مدام آن با آب ضربه بسیاری ببینند و زنگ بزنند. به همین دلیل در نصب شیشه های حمام باید بهترین و با کیفیت ترین یراق آلات مورد استفاده قرار گیرد. شما در مورد این یراق آلات می توانید با مشاوران شرکت مشورت کنید تا بهترین آنها را مورد استفاده خود قرار دهید.

 

 1. وسیله های مورد نیاز برای نصب 

از دیگر نکات بسیار مهمی که در نصب شیشه دارای اهمیت بسیاری می باشد و شما هم باید به آن توجه زیادی داشته باشید، این است که برای نصب شیشه های حمام نمی توانید از هر وسیله ای استفاده کنید، بلکه تنها برخی وسیله های خاص مورد استفاده قرار می گیرد. بدون شک وسیله هایی که برای نصب مورد استفاده قرار می گیرند را شما در منزل خود نخواهید داشت و آنها را نصاب ها همراه خود به منزل شما برای نصب می آورند. بنابراین برای نصب و اتصال شیشه حمام باید وسیله های مورد نیاز نصب آماده و مهیا باشد که نصاب های شرکت ایمن در تمامی آنها را همراه خود می آورند تا نصب شیشه ها شما را انجام دهند.

 

 1. گرفتگی هرگونه فضای اضافی 

برخی از مواقع زمانی که نصاب ها می خواهند شیشه را نصب کنند با یک مشکل بزرگی مواجه می شوند، و آن هم این است که برخی از نواحی را به خوبی نمی توانند پوشش دهی نمایند، یعنی امکان دارد که قناص بودن قسمتی از دیوار  و یا کف مانع پوشش کامل شیشه شود، به همین دلیل نصاب باید آن قسمت را به خوبی پوشش دهی نماید. بر همین اساس بهترین انتخابی که شما می توانید داشته باشید، این است که از نصاب های حرفه ای بخواهید شیشه های حمام شما را نصب کنند، نصاب های حرفه ای از آنجایی که تخصص و تجربه زیادی در این زمینه دارند به راحتی می توانند شیشه های حمام شما را در هر اندازه و مدلی که باشد نصب نمایند.

 

 1. قرار دادن دور دوشی در جای مناسب 

دقت کنید شیشه ها را چگونه جای گذاری می کنید . در واقع اینکه شیشه ها در کجا و به چه نحوی نصب شوند، بیشتر در این مورد اهمیت دارد و به همین دلیل نصاب هایی که در شرکت ایمن در فعالیت می کنند به این مورد توجه زیاد نشان می دهند و می توانند به بهترین نحو ممکن شیشه ها و دور دوشی را نصب کنند . اگر شما می خواهید از کابین دوش هم در حمام خود استفاده کنید، باید به مکان دور دوشی در زیر کابین توجه زیادی داشته باشید، البته این شما نیستید که باید به نکات نصب توجه نمایید، بلکه نصاب ها باید به این امر توجه داشته باشند، که آنها هم به دلیل تجربه و تخصص بسیار زیادی که در نصب شیشه حمام دارند می توانند به بهترین نحو ممکن شیشه های حمام شما را نصب کنند.

 

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای یا شیشه تراس ابزاری است برای تفکیک و جداسازی فضاهای داخلی ساختمان از فضای خارجی. با استفاده از آن می توان نمای ساختمان را زیبا تر و مدرن تر نشان داد. با نصب شیشه بالکن در تمامی فصل ها حتی فصول سرد سال می توانید از فضای بالکن استفاده کرد. در گذشته از شیشه برای بالکن استفاده نمی شد. همین امر موجب میشد فضای تراس در زمستان و در هنگام بارش برف و باران یا در روزهای سرد سال کاملا بی استفاده باشد.

 

 

با نصب شیشه بالکنی می توان یک فضای امن خصوصی همراه با مبلمان مناسب ایجاد کرد. در واقع این امر موجب اضافه شدن یک بخش به سایر فضاهای ساختمان می شود. این موضوع در منازل کوچک با متراژ پایین یک ایده مناسب برای گسترش فضا است. هرچند استفاده از شیشه بندی بالکن در ساختمان های اداری و تجاری و انواع ساختمان توصیه می شود. علاوه بر ایجاد دید و ویو بهتر موجب ورود نور طبیعی بدون اشعه مضر می شود. در صورت نیاز می توان برای حفظ حریم خصوصی از انواع ششه مات و رنگی برای بالکن استفاده کرد. در حال حاضر از شیشه بالکن متحرک برای بالکن استفاده می شود.

 

طراحی تراس و بالکن

طراحی تراس باید به گونه ای باشد که به عنوان یک بخش خصوصی نیز بتوان از آن استفاده کرد. همان طور که در متن اشاره شد در حال حاضر فضا و مساحت خانه ها به دلیل آپارتمان نشینی بسیار کوچک تر از گذشته شده است. یک راه حل بسیار مناسب برای این مشکل نصب شیشه بالکن می باشد. اما تنها نصب و اجرای بالکن شیشه ای نمی تواند راه گشا باشد. برای ایجاد یک فضای خصوصی باید از مبلمان مناسب برای این فضا استفاده کرد. همچنین می توان با استفاده از گل های آپارتمانی این فضا را تزیین و زیبا کرد. یک ایده نو برای زیبا تر کردن تراس استفاده از چمن مصنوعی برای کف تراس می باشد. حتی در برخی موارد می توان کف تراس را فرش کرد.

 

بالکن مدرن نقش یک نشیمن خصوصی برای اوقات فراقت اعضای خانواده را ایفا می کند. در صورت اهمیت دادن به این فضا و طراحی مناسب آن، موجب افزایش ارزش ساختمان و همچنین زیبایی آن می شویم. دکوراسیون مورد استفاده در این بخش تاثیر زیادی در جلوه و زیبایی آن دارد. ار تراس شیشه ای می توان به عنوان یک فضای نشیمن یا فضایی برای مطالعه استفاده کرد.

 

مزایای شیشه بالکن

 • اضافه شدن فضای تراس به فضای خانه و در نتیجه افزایش مساحت آن
 • عدم نفوذ گرد و غبار، سرما، گرما، برف، باران و آلودگی های هوا به داخل منزل
 • عایق بودن در برابر صوت، گرما، سرما و نفوذ آب ناشی از بارندگی به داخل تراس
 • کاهش 70 درصدی آلودگی صوتی با نصب شیشه بالکن
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصل های مختلف مانند زمستان و تابستان
 • ایمنی بیشتر و مقاومت بالای آن
 • نظافت و شستشوی راحت و آسان با توجه به شیشه ای بودن و متحرک بودن آن
 • مکان پرورش انواع گل و گیاه آپارتمانی
 • ایجاد یک فضای نشیمن خصوصی در تراس شیشه ای
 •  

قیمت شیشه بالکن ریلی

ابعاد تراس در ساختمان های مختلف با یکدیگر متفاوت است. در برخی ساختمان ها که فضای و ابعاد بیشتری دارند مانند پنت هاوس فضایی بززرگتری را به تراس اختصاص می دهند. به همین علت قیمت ساخت بالکن شیشه ای در ساختمان های مختلف با یکدیگر متفاوت است. ایجاد تراس های مدرن در ساختمان موجب افزایش قیمت و ارزش ساختمان می شود. بنابراین در صورتی که قصد فروش خانه دارید می توانید با بازسازی قسمت تراس و تبدیل آن به تراس شیشه ای ملک خود را با قیمت بیشتری به فروش برسانید. بالکن تاشو به دلیل ویژگی های فراوان یک گزینه بسیار مناسب برای تغییر و بازسازی تراس قدیمی می باشد.

 

جایگزینی بالکن سنتی با تراس شیشه ای مدرن سبب تغییر اساسی در محیط زندگی می شود. با توجه به کارایی شیشه بالکن، قیمت آن نیز مقرون به صرفه است. قیمت شیشه بالکن بستگی به نوع شیشه مصرفی در آن دارد. شیشه های سکوریت شده از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند و در قیمت بالکن شیشه ای تاثیر گذارند. علت این امر نیز نوع کوره تولید سکوریت می باشد. نوع کوره تولید شیشه سکوریت برکیفیت آن و تولید یک شیشه یکدست و یکنواخت اثرگذار می باشد.

 

از دیگر مواردی که در تعیین قیمت آن نقش دارد، پروفیل نصب شده می باشد. به طور کلی یراق آلات به کار رفته در بالکن شیشه ای نیز قیمت های مختلفی با توجه به کیفیتشان دارند. در هنگام خرید شیشه بالکن و یراق آلات مربوط به آن حتما باید به کیفیت و مرغوبیت این قطعات توجه داشته باشیم. در صورت استفاده از قطعات و تجهیزات نا مرغوب در آینده ناچار به تعویض و تعمیر یراق آلات نصب شده خواهیم بود. نصب شیشه بالکن تراس در تهران و کرج و شهرهای بزرگ به علت آلودگی صوتی و گرد غبار بیشتر یک نیاز اساسی برای ساختمان های امروزی تبدیل شده است. نصب بالکن شیشه ای ثابت به دلیل یکنواختی و نداشتن ویژگی های بالکن متحرک اصلا توصیه نمی شود.