بازگشت به نسخه باکیفیت
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۳:۲۵
سیدحسن نصرالله: هر کشوری به جز اسرائیل می تواند به لبنان کمک کند
سیدحسن نصرالله ادامه داد: با توجه به روابط حسنه میان عراق و لبنان، عراق فرصتی عظیم برای کمک به لبنان در این بحران است.

به گزارش جام نیوز،دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه هر کشور در شرق و غرب می تواند به لبنان کمک کند خاطرنشان کرد: از هر کشوری در دنیا به جز رژیم اشغالگر ، برای کار و سرمایه گذاری در لبنان بر حسب ضرورت استقبال می شود.

«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره شهدای جنگ تموز (جنگ ۳۳ روزه) و شکست دشمن صهیونیست و طرح خاورمیانه جدید را گرامی داشت.

وی همچنین با اشاره به سالروز درگذشت آیت‌الله محمد حسین فضل الله، از علمای و مراجع تقلید لبنان او را شخصیتی بزرگ و حامی مقاومت در این کشور دانست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به شرایط اقتصادی لبنان اظهارداشت: اوضاع فعلی در لبنان به کمک و همکاری همگان نیاز دارد.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه هر کشور در شرق و غرب می تواند به لبنان کمک کند خاطرنشان کرد: از هر کشوری در دنیا به جز رژیم اشغالگر ، برای کار و سرمایه گذاری در لبنان بر حسب ضرورت استقبال می شود.

وی یادآور شد: ما نگفتیم که الگوی ایرانی باید در لبنان اعمال شود، بلکه از ایرانیان میخواهیم که در تهیه سوخت به ما کمک کنند این نکته هم حائز اهمیت است که الگوی اقتصادی ایران سبب شد تا در مقابل تحریم ها و محاصره در طول ۴۰ سال مقاومت کند و هیچ کشوری در جهان وجود ندارد که مانند ایران ۴۰ سال در مقابل محاصره و تحریم ها ایستادگی کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه خارج کردن لبنان از بحران مالی به همبستگی دولت و جامعه لبنان و نیز کمک های خارجی نیاز دارد تاکید کرد: نباید به یک طرح و نقشه برای خارج کردن کشور از بحران اقتصادی اکتفا کرد زیرا برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید تمام لبنانی ها پویا و فعال باشند و به مردم لبنان میگویم که ما می توانیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

سیدحسن نصرالله خطاب به مردم لبنان گفت تصریح کرد: ما می توانیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و به لبنان میگویم که او خود باید ابتکار عمل را به دست گیرد و از دیگر کشورها مانند چین کمک بگیرد نه اینکه در انتظار کمک بنشیند.

وی بیان داشت: خشم آمریکا از گزینه چین برای خارج کردن لبنان از بحران اقتصادی اش، دلیلی بر مفید بودن این گزینه است.

سیدحسن نصرالله ادامه داد: با توجه به روابط حسنه میان عراق و لبنان، عراق فرصتی عظیم برای کمک به لبنان در این بحران است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان یادآور شد: آمریکایی ها با تهدید و وعده و وعید، در واقع مانعی در برابر هرگونه راه حل برای بحران لبنان هستند.

وی بیان داشت: ما باید تمام تلاش خود را برای حل بحران اقتصادی لبنان بکار گیریم. اتخاذ سیاست درهای باز به روی تمام کشورها، به معنای امیددهی به شهروندان و تسلیم نشدن در برابر فشارهاست و سیاست هایی که در طول چندین دهه در لبنان اتخاذ می شد، به فروپاشی بخش های زراعی و صنعتی انجامید. ما در لبنان باید از کشوری مصرف کننده به کشوری تولید کننده تبدیل شویم. با ادامه سیاست های پیشین، ما می بایست با آب و اکسیژن وارداتی زندگی می کردیم.