بازگشت به نسخه باکیفیت

دینی

۱۳۹۷/۰۶/۴ - ۲۲:۴۹

معرفی عالم واقعی از نظر اسلام

حضرت امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: مراد به علما كسى است كه كردارش گفتارش را تصديق كند و كسى كه چنين نباشد عالم نيست.
۱۳۹۷/۰۶/۲ - ۱۰:۰۵

با نیکی به پدر و مادر به ثروت دنیایی و مقامات معنوی برسیم

یکی از مسائلی که اثر وضعی عجیبی در رزق مادی و معنوی انسان در همین دنیا دارد احترام و نیکی به پدرو مادر و همچنین دعای برآمده از وجود آنها در حق فرزند است.
۱۳۹۷/۰۶/۲ - ۰۸:۵۵

آیاتی تکان دهنده از قرآن کریم در مورد مال و ثروت

خداوند متعال در قرآن کریم، در آیات 33 تا 35 سوره زخرف با بیانی بسیار تکان دهنده کم ارزشی متاع دنیوی را بیان می‌کند. در حقیقت اين آيات بیانگر نظام ارزشى اسلام است.
۱۳۹۷/۰۶/۲ - ۰۸:۰۳

مهمانی حضرت ابراهیم که موجب ایمان آوردن مهمان شد

حضرت ابراهيم عليه السّلام هرگز تنها و بدونِ مهمان غذا نمي خورد. گاهي كه مهمان نداشت، سرِ راه مي ايستاد، هر مسافري كه رَد مي شد او را دعوت به خوردن مي نمود .
۱۳۹۷/۰۵/۳۱ - ۲۲:۳۸

هزاران نفر در استرالیا نماز باران خواندند

سی هزار مسلمان روز سه‌شنبه در شهر سیدنی استرالیا جمع شدند تا برای رفع خشکسالی، نماز باران بخوانند.
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۵۶

آیت الله سید محمد تقی خوانساری و نماز باران

در شهريور 1320 كه متفقين در ايران به طور انبوه حضور يافتند، در آن موقع موجي از قحطي و نابساماني در كشور به راه افتاد. اشغال هنوز ادامه داشت كه زمين‌هاي مساعد و وسيع شهر قم – كه به صورت ديم كشت مي‌شد – با گذشت دو ماه بهاري از سال 1323 هنوز تشنه بودند.
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۴۳

شکافنده علوم

دایر نمودن مدارس علمی در زمان باقر العلوم علیه السلام در مدینه، کوفه، قم، ری، خراسان و… از محورهای شکوفایی فرهنگی به شمار می رود. در این مدارس ده ها نفر از فرزانگان، از دانش، شکوفا کننده ی دانش پیامبران، بهره ها بردند.
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۲۵

روز عرفه چه روزی است؟

گرچه در روز عرفه حضور در كنار قبر مطهر سيد الشهدا عليه السلام ونيز تشرف به حج و وقوف در صحراي عرفات فضيلت و توفيق عظيمي است كه بسياري از ما از آن محروميم، اما دعا و درخواست از پيشگاه خداوند رحمان و رحيم در عصر روز عرفه براي هركس در هر كجا كه باشد بسيار مغتنم است .
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۲۳

روز سد الابواب چه روزی است؟

در این روز به امر پیامبر (ص) همۀ درهای منازل اصحاب به طرف مسجد پیامبر (ص) بسته شد ، جز در خانۀ امیرالمؤمنین (ع) که به دستور خاص الهی آن را نبستند.
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۲۲

تاریخچه عرفات و اعمال روز عرفه

عرفه یکی از زمان‌های مورد توجه نزد خداوند است که درهای رحمت را بروی مردم باز می‌کند و عرفات نیز از جمله سرزمین‌هایی است که در آن، خداوند به آن برکت داده و خصائص زیادی را دارا است.
۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۹:۴۳

اسقف اعظم عراق: آیت الله سیستانی تحسین برانگیز است

کاردینال لوئیس رافائل ساکو اسقف اعظم کلیسای کلدانی عراق گفت: حکمت و سخنان آیت الله سیستانی تحسین برانگیز است و ایشان دارای اندیشه باز و حامی گفتگو هستند و تعصبی در ایشان دیده نمی شود.
۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۸:۲۸

بهائیت؛ دین صادراتی اسرائیل!

در مقابل خوش خدمتی و اطاعت محض رهبران بهائیت از سردمداران رژیم کودک‌کش صهیونیستی، این رژیم در کنار نسل‌کشی و آوارگی فلسطینیان، بهائیت را به رسمیت شناخته است.
۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۲:۴۶

آنچه که باید درباره استخاره بدانیم

«استخاره» به معناى طلب خير از خداوند متعال است كه دانا به امور و عواقب كارها است. در كنار اين معنا، گاهى استخاره به معناى نوعى پیدا کردن راه در هنگام تحيّر است كه همراه با دعا و درخواست از خداوند متعال به كار برده می‌شود.
۱۳۹۷/۰۵/۲۶ - ۱۷:۵۱

در چه مواردى گرفتن و دادن ربا جايز است؟

با اینکه از نظر اسلام بنا به مصالح جامعه اسلامی وجود ربا در بین مسلمانان حرام و ممنوع شده است اما در چند مورد خاص که اضراری به جامعه اسلامی وارد نمی‌شود و موجب فلج شدن اقتصادی جامعه نمی‌شود ربا حلال دانسته شد.
۱۳۹۷/۰۵/۲۶ - ۱۷:۳۰

عملی که به تنهایی نصف دین انسان را حفظ می‌کند

پیامبر اکرم (ص) فرمود: هر گاه آدمى ازدواج كند ، نصف دين را به دست آورده است و براى نصف ديگر بايد تقواى خدا پيشه كند.