بازگشت به نسخه باکیفیت

دینی

۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۲۰:۵۱

مسیح علینژاد نمی‌تواند خانواده خودش را متقاعد کند چه برسد به مردم

عالم اهل سنت گفت: خانم مسیح علینژاد اگر بتواند خانواده خودش را [در مورد بی‌حجاب شدن] متقاعد کند، پس می تواند بقیه را نیز متقاعد کند که نتوانسته است.
۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۲۰:۳۹

عالم اهل سنت: مسیح علینژاد فساد اخلاقی دارد

مردم مسیح علینژاد را به عنوان یک فرد بی‌حجاب، غیرمسلمان و یک فردی که اصلا اخلاق خوبی ندارد، یعنی مشکل اخلاقی دارد ، فساد اخلاقی دارد [می‌شناسند].
۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۳

نماینده اهل سنت: شبکه‌های تندرو به اسم شیعه و سنی، باید تحریم شوند

مهندس شهرام کوسه غراوي، نماینده اهل سنت ایران در مصاحبه‌ای خواستار تحریم شبکه‌های تندرو شیعه و سنی از سوی مردم شد و بیان داشت: دیدن این شبکه‌ها چون وجودش وجود اختلاف است باید تحریم شوند. رفتن به سمت این شبکه‌ها نه نیاز است و نه جایز است.
۱۳۹۷/۰۷/۹ - ۲۰:۳۲

توان موشکی سپاه مصداق بارز آیه قرآنی «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ»

از نظر مقام معظم رهبری این آیه فقط مربوط به قدرت ابزار جنگی نیست بلکه مواردی دیگر از جمله قدرت اقتصادی را نیز شامل می‌شود. امید است که مسئولان دولتی با الهام از این آیه موجبات قدرت روز ایران بزرگ را در مسائل مختلف اقتصادی و مادی و معنوی فراهم آورند.
۱۳۹۷/۰۷/۳ - ۲۱:۰۰

مگر مراسم عزاداری محرم را جمهوری اسلامی آورده؟!

خبرنگار بی بی سی، ضمن انتقاد از اعتراض های سیاسی به عزاداری محرم در ایران نوشت: «مگر این مراسم عزاداری را جمهوری اسلامی آورده؟ این آیین بخشی از فرهنگ ماست و ریشه در تاریخ و هویت ما دارد.»
۱۳۹۷/۰۷/۳ - ۱۸:۱۵

خوش اخلاقی موجب زیاد شدن عمر و روزی است

خوش اخلاقى روزى‌ را زیاد مى‌کند و موجب آبادی شهرها و طول عمر می‌شود و میان دوستان انس و الفت پدید مى آورد.
۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۷

دولت هند سه طلاقه کردن زنان اهل سنت را جرم اعلام کرد

دولت هند روز چهارشنبه گذشته دستورالعمل ویژه‌ای را به تصویب رساند که سه طلاقه شدن زنان مسلمان اهل سنت را ممنوع و آن را جرم قابل پیگرد قانونی اعلام می‌کند.
۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۷:۴۰

سیاست‌مداری که بخواهد با مکر و خدعه دیگران را فریب دهد جایگاهش آتش خواهد بود

به گفته امام علی علیه السلام سیاست‌مداری که بخواهد با مکر و خدعه دیگران را فریب دهد یا رأی آنان را به دست آورد جایگاهش آتش خواهد بود و خداوند در این مورد با کسی تعارف ندارد.
۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۰

از هوای نفستان بر حذر باشيد چنانچه از دشمنتان حذر ميكنيد

امام صادق علیه السلام فرمود: از هواهاى (نفسانى) خود بر حذر باشيد و بترسيد چنانچه از دشمنان حذر ميكنيد، زيرا چيزى براى مردان دشمن‌تر از پيروى هواهاى خودشان نيست.
۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۰۸:۱۹

برخلاف مسیحیت تحریف شده، اسلام دینی عقلانی است که به عقل‌ورزی تشویق می‌کند

یکی از اشکالاتی که عمدتا از سوی فلاسفه غربی به دین وارد می‌شود تضاد بین عقل و دین است بدین معنا که عقل و دین با یکدیگر قابل جمع نیستند، اما باید گفت این اشکال ناظر به دین مسیحیت بوده و در اسلام مسئله به این شکل نیست.
۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۲۱:۳۳

بد‌اخلاقی و تنگ‌خلقی با دیگران، هیچ نسبتی با اسلام ندارد

بداخلاقی امری است که برخی، چه مسلمان و غیر مسلمان به آن مبتلا هستند اما با توجه به جایگاه حسن خلق و خوش‌اخلاقی در اسلام این رذیله از سوی مسلمان پذیرفتنی نیست.
۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۲۰:۴۲

نظر اسلام در مورد رضایتمندی به قضای الهی

بنده مؤ منم را بهر سو بگردانم، برايش خير است، پس بايد بقضاء من راضى باشد و بر بلاى من صبر كند و نعمتهايم را سپاسگزارد تا او را در زمره صديقين نزد خود ثبت كنم.
۱۳۹۷/۰۶/۹ - ۱۹:۲۳

عبادت بدون تسلیم بودن در مقابل اهل بیت کافی نیست

امام صادق(ع) فرمود: اگر مردمى خداى يگانه بى‌شريك را عبادت كنند و پس از همه اينها نسبت به چيزى كه خدا يا رسولش كرده بگويند: چرا بر خلاف اين نكرد؟ به همين سبب مشرك می‌باشند.
۱۳۹۷/۰۶/۶ - ۱۴:۱۷

پیامبر اکرم‌(ص) را بیشتر بشناسیم/ دستور قرآن به الگوبرداری مسلمانان از ایشان

پیامبر اکرم‌(ص) می‌فرمود: چه نيكوست ثروتى كه از راه مشروع به دست آيد براى آدمى كه شايسته داشتن ثروت باشد و بداند چگونه آنرا صرف كند. و هم می‌‏فرمود: مال و ثروت، كمك خوبى است براى تقوا.
۱۳۹۷/۰۶/۴ - ۲۳:۳۵

سازگاری معقولانه با دیگران لازمه ایمان است

یکی از صفات بسیار لازم برای یک مسلمان سازگاری با دیگران است. امام باقر علیه السلام در این مورد می‌فرمایند: «آنكس كه ناسازگارى بهره اش گردد ايمان از او در پس پرده رود.»