بازگشت به نسخه باکیفیت

سیاسی

۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۱۷

بایدن از رویکرد روان گسیختگی ترامپ در قبال ایران اجتناب می‌ورزد

مشاور جو بایدن در این مصاحبه از رویکرد دولت هند در قبال کشمیر و نقض آزادی بیان علیه جامع مسلمانان این کشور انتقاد کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۱۶

مدیر بین‌الملل سابق بانک‌مرکزی: وقتی رشوه‌دهندگان می‌رفتند، می‌فهمیدم به من رشوه داده‌اند!

رسول سجاد، از مدیران ارشد سابق بانک مرکزی، امروز در دادگاه فساد مدیران ارشد بانک مرکزی، گفته: «نمی‌دانسته بدهکاران بانکی به او رشوه می‌داده‌اند و بعد که کیف‌ هدیه‌شان را باز می‌کرده، می‌دیده در آن سکه است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۱۵

مقاومت مردمی در سوریه علیه اشغالگران آمریکایی و ترک

 پژوهشگران می گویند آمریکا می خواهد از طریق اجرای قانون سزار اقدام به تضعیف اقتصاد سوریه کند و همزمان محصولات کشاورزی را به آتش کشیده و مردم این کشور را تحت فشار قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۱۳

چین تنها کشوری است که رسما از ما نفت می‌خرد

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه رابطه ایران و چین را برجسته خواند و گفت که چین تنها کشوری است که رسما از ایران نفت می‌خرد. وی افزود: البته ما تحریم‌ها را دور می‌زنیم و نفت خود را به کشورهای مختلف می‌فروشیم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۱۰

عامل حادثه انفجار نطنز تقریبا مشخص‌شده است

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری،رییس کمیسیون امنیت سیاسی مجلس، گفت: ابعاد مختلف این حادثه در حال بررسی و عامل اصلی این حادثه تقریبا روشن‌شده است ولی از موضع کمیسیون امنیت ملی سناریوهای مختلف در حال بررسی است که خدای‌نکرده در شناسایی علت اصلی اشتباه یا انحرافی صورت نگیرد. مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن نطنز بامداد ۱۲ تیرماه جاری دچار حادثه شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۰۷

بالا و پایین روابط تزار و شاهزاده

سعودی‌ها کاملاً روی رقیب منطقه‌ای خود یعنی ایران متمرکز شده‌اند، کشوری که با روسیه در سوریه همکاری می‌کند. روابط روسیه و ایران ظاهراً دوستانه، اما در واقع رقابتی و مبتنی بر منافع است. سعودی‌ها اخیراً تلاش کرده‌اند که مسکو را از تهران دور کنند، اما روسها به رویکرد اصلی خود در خاورمیانه یعنی برقراری ارتباط دوستانه با همه طرفها پایبند هستند، مسکو به توسعه روابط با تهران و ریاض به شکل همزمان تمایل دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۰۵

ادعای نیویورک‌تایمز: انفجار در تاسیسات نظنز «برنامه اسرائیل با اطلاع آمریکا» بوده

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی اختصاصی به نقل از مقام‌های ناشناس آمریکایی نوشته به نظر می‌رسد انفجارهای اخیر در مناطق نظامی و هسته‌ای ایران "کار اسرائیل و با اطلاع آمریکا" بوده است و این که خسارت وارد شده به تاسیسات هسته‌ای نطنز می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را تا دو سال به عقب براند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۰۳

کیف حاوی ۴۰۰ سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!

اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۰۰

انفجار‌های «اسرارآمیز» در ایران؛ کاسه صبر استراتژیک تهران لبریز می شود؟

چند روز پس از انفجار قدرتمند 2 ژوئیه که یکی از سوله‌های ارتقا سانتریفیوژ در سایت غنی سازی نطنز ایران را نابود کرد، همزمان گزارشی در اسرائیل منتشر شد مبنی بر اینکه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر از یوشی کوهن، رئیس موساد خواسته که یک سال دیگر نیز در سمت خود باقی بماند. با این حال رئیس موساد، تنها موافقت کرده که 6 ماه دیگر به کار خود در این سمت ادامه دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۵۸

درخواست زالی از استاندار تهران برای لغو تجمعات بالای ۱۰ نفر

دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در نامه‌‌ای به محسن بندپی، استاندار تهران، خواستار اعمال برخی محدودیت‌‌های کرونایی شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۵۵

فیلم | حربه زشت دونالد ترامپ برای فرار از انتشار اسناد مالیاتی

دونالد ترامپ که پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری وعده انتشار اسناد مالیاتی خود را داده بود، پس از گذشت چند سال و بازی با افکار عمومی آمریکا، همچنان از انتشار این سناد خودداری می کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۳۷

دعوای اپوزیسیون خارج‌نشین بر سر سند همکاری ایران و چین +عکس

سند همکاری راهبردی میان ایران و چین، به موضوعی جدید برای جنگ میان اپوزیسیون خارج‌نشین تبدیل شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۷:۳۳

معاون وزیر نیرو ایران: 50 درصد از بدهی های برقی عراق دریافت شد

معاون وزیر نیرو ایران اعلام کرد 50 درصد از هزینه های صادرات برق به عراق از این کشور دریافت شد و بقیه هزینه های بر اساس مناسبات بانکی موجود دریافت خواهد شد.