بازگشت به نسخه باکیفیت

اقتصادی

۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۵۸

فیلم / آیا اقتصاد ایران با وجود تحریم‌ ها در مسیر توسعه است ؟

کارشناسان بانک جهانی برآورد کرده‌اند که با وجود فشار تحریم‌ها، تا سال 2020 تولید ناخالص ایران در سال به 463 میلیارد دلار خواهد رسید، رکود به پایان می‌رسد و وضعیت بدهی دولت هم بهبود پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۴۷

حداکثر سهمیه بنزین قابل ذخیره‌ سازی در کارت سوخت چقدر است ؟

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: حداکثر ۶ سهمیه ۶۰ لیتری، یعنی برابر با ۳۶۰ لیتر، برای سواری‌های شخصی در کارت سوخت قابل ذخیره‌سازی است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۳۷

تصاویر / جلسه نهم رسیدگی به اتهامات مدیر عامل سابق بانک ملت

جلسه نهم رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و متهمان این پرونده در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی صبح امروز به ریاست قاضی موحد در دادگاه انقلاب برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۲۶

احتمال برگزاری نشست ویژه درباره قیمت بنزین

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: فردا جلسه غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی با تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت و احتمالا روز دوشنبه نشست مشترک مجلس با رییس جمهور برگزار شود تا بخشی از دغدغه ایجاد شده و التهاب ناشی از افزایش قیمت بنزین مدیریت شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۱۷

نگرانی اقتصادی مردم را باید برطرف کرد

وزیر اسبق بازرگانی معتقد است با وجود آنکه امکان درنظر گرفتن برخی شاخص‌های دیگر برای اجرای گام جدید اصلاح قیمت بنزین وجود داشت، اما حالا تمام دستگاه‌ها باید تلاش کنند که این تصمیم به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۶

یارانه‌‌ جدید چطور پرداخت می‌ شود ؟

یک منبع مطلع در وزارت رفاه چگونگی پرداخت یارانه جدید را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۳:۵۴

کاهش ۳ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر ماه

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه تعداد کل مقرری بگیران مهر ماه ۳ درصد کاهش یافته است گفت:تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر ماه۹۸ حدود ۲۵۵ هزار نفر کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۴

تورم نقطه‌ای ۴۹ درصدی تولیدکننده در تابستان ۹۸

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ٤٩,٤ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل ۲۰.۱ واحد درصد کاهش داشته است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۴

آخرین وضعیت بارش‌ های ایران + جدول

با ثبت ۲۳.۹ میلیمتر بارش در ۵۳ روز نخست سال آبی جاری، رشدی کمتر از یک درصدی در میزان بارش‌ها نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت به ثبت رسیده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۲

پیش‌ بینی کاهش ۸ تا ۱۰ درصدی مصرف بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اجرای مجدد طرح سهمیه بندی بنزین گفت: پیش بینی من اینست که شاهد 8 الی 10 درصد کاهش مصرف باشیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۱۳

میزان تسهیلات پرداخت شده مشاغل خانگی در کشور

در راستای آمارها تعهد اشتغال از اجرای قانون مشاغل خانگی در کل کشور در سال ۹۷ برابر ۷۸۰۰ مورد بوده است که ۷۸۵۵۱ مورد از این طرح ها به بانک جهت اخذ تسهیلات معرفی شده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۲

واکنش ناجا به حواشی گرانی بنزین

سخنگوی ناجا از آرامش و امنیت حاکم بر استان‌های سراسر کشور بعد از اعلام سهمیه بندی سوخت توسط دولت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۲

روایت چهار مرحله اصلاح قیمت بنزین / افزایش نرخ تورم‌ زا است ؟

اگرچه برخی معتقدند افزایش قیمت بنزین منجر به تشدید تورم می شود اما نگاهی به چهار تجربه قبلی تغییر نرخ بنزین نشان می دهد این اقدام تاثیر چندانی بر تورم ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۱:۴۲

بزرگترین قرارداد تجاری جهان در سال ۲۰۲۰ به امضا می‌ رسد

پس از گذشت بیش از ۶ سال مذاکره، بیش از ۱۰ کشور در آسیا و اقیانوسیه اکنون قصد دارند تا بزرگ‌ترین توافقنامه تجاری جهان را در سال ۲۰۲۰ امضا کنند.