بازگشت به نسخه باکیفیت

اقتصادی

۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۵:۱۱

تصاویر / دادگاه محاکمه ۱۲ اخلالگر نظام ارزی کشور

نخستین جلسه محاکمه ۱۲ نفر از متهمان اخلال در نظام ارزی کشور در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی موحدی آزاد صبح دوشنبه برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۵:۰۷

وزیر صمت : مشکلی در تأمین ارز نداریم

وزیر صمت گفت: مشکلی در تأمین ارز نداریم، اما باید تدبیری کرد و شرایطی در نظر گرفته شود که آن شرایط با لحاظ کردن این باشد که ممکن است این روند چندین سال ادامه یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۵:۰۲

100 اقتصاددان خطاب به لاریجانی :‌ مالیات از خانه‌‌های لوکس بالای 5 میلیارد تومان اخذ شود

100 اقتصاددان در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس خواستار اخذ مالیات از خانه‌های لوکس بالای 5 میلیارد تومان و خودروهای بالای 300 میلیون تومان شدند.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۵۳

تدابیر کمیته امداد برای حل مشکل ضمانت بانکی مددجویان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از ایجاد ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی با استفاده از ۳۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تا پایان دی‌ماه برای مددجویان این نهاد خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۴۸

شرط کاهش 10 میلیون تومانی قیمت کارخانه خودرو

کاهش قیمت خودرو از کارخانه می تواند عامل مهمی در کاهش قیمت خودرو در بازار باشد. در این خصوص دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اعلام اینکه پیشنهاد کرده ایم قیمت مواد اولیه با سازندگان قطعات خودرو به جای دلار، ریال باشد، گفت: در صورت تحقق این موضوع، قیمت کارخانه ای هر خودروی تولید داخل تا ۱۰ میلیون کاهش می یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۴۳

اعمال افزایش تعرفه آب مشترکان پر مصرف از سال آینده

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه افزایش 16 درصدی تعرفه آب مشترکان پرمصرف سال آینده نیز اعمال خواهد شد، گفت: هنوز کیفیت آب جنوب تهران با شمال تهران فاصله دارد و این فاصله از 50 درصد به 35 درصد رسیده است.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۳۸

ترکیه گزینه مناسبی برای جایگزینی گاز ایران ندارد

ترکیه بیش از ۱۵ درصد نیاز گاز خود را از ایران تامین می کند و با توجه به ظرفیت خط لوله فعلی و تقاضای رو به رشد گاز این کشور، جایگزین کردن گاز ایران خسارات قابل توجهی برای ترکیه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۳۳

شروط ثبت‌ نام طرح ملی مسکن سخت تر شد

در حالی وزارت راه ۴ شرط را برای ثبت‌نام طرح ملی مسکن اعلام کرده بود که مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از اضافه شدن چند شرط دیگر برای پالایش متقاضیان از جمله استفاده از وام تعمیر خبر داده است.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۲۸

زنگ خطر ۲۰۰۰ میلیاردی تمساح خلیج فارس برای شبکه بانکی

با اعلام اینکه سرکرده باند قاچاق و توزیع مواد مخدر «تمساح خلیج فارس» در دو سال بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان تراکنش بانکی داشته، یک کارشناس حوزه مبارزه با پولشویی تصریح کرد که در این مورد قطعا نقص اجرای قوانین مبارزه با پولشویی وجود داشته و با آیین‌نامه جدید، نظارت در این حوزه افزایش چشم‌گیری یافته است.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۲۱

سود سهام عدالت اوایل اسفند واریز می‌ شود

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی گفت: سعی ما این است از اوایل اسفند ماه پرداخت سود سهام عدالت را آغاز و تا پایان سال این سود را برای تمامی مشمولان واریز کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۱۷

لزوم اشتغالزایی برای فرزندان بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید برای ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان تلاش کرد، این احساس همدردی به آن‌ها تشفی خاطر می‌دهد و این کار‌ها شدنی است.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۱۲

رمز دوم پویا از ۸ بهمن‌ به طور تدریجی اجباری می‌ شود

بانک مرکزی اعلام کرد رمز دوم ایستا از روز هشتم بهمن‌ماه جاری در بانک‌ها و موسسات اعتباری بطور تدریجی ظرف چند روز قطع می‌شود و تنها «رمز دوم پویا» قابل استفاده می‌باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۴:۰۷

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(دوشنبه ۷ بهمن ۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۶ ارز مانند یورو افزایش و قیمت ۲۳ واحد پولی دیگر مانند پوند کاهش یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۱:۴۰

شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی ۹۸

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی بابت عملکرد سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد و گفت: اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل که در مهلت مقرر قانونی اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم نکنند، علاوه بر محرومیت از کلیه معافیت‌های قانونی، مشمول پرداخت جرایم غیر قابل بخشش مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه خواهند شد.