بازگشت به نسخه باکیفیت

اقتصادی

۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۸

واگذاری اموال بانک‌ ها به کجا رسید ؟

واگذاری اموال و املاک بانک‌ها طی ماه‌های گذشته از سرعت مناسبی برخوردار نبود و اکنون برخی بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد پارچه‌نوشته‌های فروش املاک از جلوی شعب برداشته شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۵

4 میلیون خانوار در صف دریافت وام جدید کرونایی

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی وزارت رفاه با بیان اینکه اولین قسط تسهیلات یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه دوران کرونا از تیرماه از حساب یارانه کسر می‌شود، گفت: هنوز 4 میلیون خانوار در صف دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه حمایتی هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۲

بازگشایی مرز شلمچه / صادرات ۲ روز در هفته ممکن است

عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق از بازگشایی مرز شلمچه خبر داد و گفت: بر اساس توافق صورت گرفته صادرات کالا در روز‌های یکشنبه و چهارشنبه مجاز است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۵۴

یارانه تیرماه 5 شنبه واریز می شود

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: پنجشنبه شب یارانه نقدی تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۴۶

سهم دولت در خودروسازی ‌ها واگذار نمی‌ شود ؟

این روز‌ها مردم در انتظار عرضه سهم دولت در چند خودروسازی هستند و این سوال برایشان مطرح می‌شود که آیا دولت سهمش در خودروسازی‌ها را واگذار می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۹

زمان عرضه « دارا دوم » ؛ سقف خرید قیمت ۵ میلیون تومان است

معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: واحدهای دومین صندوق دولتی هم اواخر تیر یا اوایل مرداد پذیره‌نویسی می‌شود و سقف خرید در این صندوق‌ها ۵ میلیون تومان خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۶

ارز بازنگردد ، کارت ‌های بازرگانی ابطال می ‌شوند

سازمان توسعه تجارت می‌گوید صادرکنندگانی که هنوز تعهد ارزی خود را ایفا نکرده‌اند، تنها حدود دو هفته زمان دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۰

کاهش قیمت رسمی ۲۴ ارز

بانک مرکزی امروز (چهارشنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۴ ارز کاهش یافته و ۱۰ ارز افزایش قیمت داشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۷

مالکان سهام عدالت چقدر سود کردند ؟

سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت بِروز شد و ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲هزارتومانی به ۱۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تومان رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۲

پول ترسو وارد بازار سرمایه شد

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که حدود ۲۰ شرکت در مرحله ورود به بازار سرمایه هستند گفت: رفتار معاملاتی در چند روزی که این بازار منفی شد نشان می‌دهد که پول های ورودی به بازار سرمایه هوشمند نیست بلکه ترسو است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۷

بدهی دولت به بانک مرکزی پول ملی را بی ‌ارزش ‌تر می‌کند

یک کارشناس اقتصادی گفت: هر اتفاقی که رخ می‌دهد، ما باز هم مشاهده می‌کنیم نرخ ارز همچنان بالا می‌رود و پول ما هر روز بی‌ارزش‌تر و بی‌اعتبارتر می‌شود. دلایل ریشه‌ای آن به بدهی‌های دولت برمی‌گردد و بدهی دولت به بانک مرکزی هر روز پول ما را بی‌ارزش‌تر می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۳

2 قطبی جهش و سقوط بورس در روز حمایت و هشدار رئیس جمهور

شاخص کل بورس و فرابورس دیروز هم به مدد رشد برخی از شرکت های بزرگ شاخص ساز حدود 1.7 درصد رشد کرد تا روند صعودی بازار ادامه یابد. اما شاخص کل هم وزن بورس اندکی افت کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۸

۳.۵ میلیارد یورو در سامانه نیما فروخته شد

بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد که از ابتدای فروردین امسال تا پایان روز ۱۵ تیرماه رقمی معادل ۳.۵ میلیارد یورو در این سامانه به فروش رفته است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۵

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۴/۱۸

در حالی که آمارهای صنعتی نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافته و پیش بینی شده که تولید نفت این کشور در سال ۲۰۲۰ کمتر از حد انتظار کاهش یابد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۷

سود بورس چند برابر سکه و دلار و مسکن است ؟

آمارهای منتشر شده از بازدهی و ارزش معاملات بازارهای مختلف در دو ماهه ابتدایی سالجاری نشان می دهد سود بورس به مراتب بیشتر از بازارهای موازی دیگر از جمله سکه، دلار و مسکن بوده است.